“פרס ההישגים הבין-תרבותיים”(IAA) לכפר נהר הירדן

[vc_row][vc_column width=”1/6″][/vc_column][vc_column width=”2/3″][vc_single_image image=”3659″ img_size=”650X500″ add_caption=”yes” alignment=”right”][/vc_column][vc_column width=”1/6″][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/6″][/vc_column][vc_column width=”2/3″][vc_column_text]בטקס שנערך בוינה, זכה כפר נהר הירדן ב”פרס ההישגים הבין-תרבותיים”(IAA). הפרס היוקרתי, מוענק מדי שנה על ידי משרד החוץ האוסטרי לגופים ולארגונים שונים ברחבי העולם, במטרה לזהות ולתגמל פרויקטים חדשניים ומכווני פתרון הפועלים לקידום נושאים של דיאלוג בין-תרבותי בקנה מידה לאומי וגלובלי.
כפר נהר הירדן זכה השנה בפרס בקטגוריית החדשנות: “הפרויקט הבין-תרבותי החדשני ביותר על “מפגשים מיוחדים לילדים יהודים וערבים עם מחלות מסכנות חיים, מחלות כרוניות וגנטיות”. זהו כבוד גדול לכפר נהר הירדן ולמדינת ישראל.
הכפר מעודד את התפישה לפיה “ילד חולה הוא ילד חולה” ללא קשר לרקע האתני, הדתי והתרבותי שלו. החוויה המשותפת של ילד חולה במשפחה יוצרת מכנה משותף, והדיאלוג שנוצר בכפר בין אנשים מתרבויות שונות מקרב את הקצוות התרבותיים זה לזה. במילותיה של אם פלסטינית שהתארחה בכפר- “כולם מדברים על שלום אך אתם עושים שלום”.
הטקס נערך בחסות משרד החוץ האוסטרי ובמעמד סגן השר, פקידי ממשלת אוסטריה, שגריר ישראל באוסטריה והשגריר האוסטרי בישראל, וכן נציגים של ארגונים לא ממשלתיים שונים העוסקים בשיתוף פעולה, קיום ואינטגרציה.
מדינות אחרות שקיבלו פרסים בקטגוריות אחרות היו מולדובה, פולין, אוסטריה וירדן. כל שאר הפרויקטים עסקו בסוגיית הפליטים.
את כפר נהר הירדן ייצגו בטקס אפרת ספיבק, מנהלת מחלקת איתור ורישום וקטיה סיטרין, מנהלת קשרי חוץ. הפרוייקט של כפר נהר הירדן זכה להתעניינות רבה וקצר שבחים. התחלה נהדרת לשנה החדשה.
[/vc_column_text][/vc_column][vc_column width=”1/6″][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/6″][/vc_column][vc_column width=”5/6″][vc_gallery type=”image_grid” images=”3643,3644,3645,3646,3642,3659″][/vc_column][/vc_row]