כפר נהר הירדן – נופש מיוחד לילדים המתמודדים עם מחלות

[vc_row][vc_column width=”1/6″][/vc_column][vc_column width=”2/3″][vc_column_text]ילדים המתמודדים עם מחלות קשות וכרוניות זקוקים לטיפול רפואי יומיומי, חווים אשפוזים תכופים,  נדרשים לאינספור דקירות ומטופלים בתרופות שגורמות להם לתופעות לוואי שונות. רבים מהם חוששים ומוטרדים מעתידם, חשים בדידות רבה ולעיתים תסכול וחוסר אונים עקב כך. מחלתם מונעת מהם חוויות ילדות פשוטות ואת זכותם הבסיסית לחוות ילדות חסרת דאגות ומלאת פעילויות.

בכפר נהר הירדן, כפר החלומות שנבנה במיוחד עבורם, מאפשרים לילדים אלו לחזור להיות לכמה ימים – פשוט ילדים – ליהנות, להתחזק, להתחבר ולהתעצם. 

בכפר מוזמנים כל הילדים המתמודדים עם מחלות קשות וכרוניות, מכל שכבות האוכלוסייה, לנפוש ללא תשלום. תקציב הכפר מבוסס על תרומות מקרנות, אנשים פרטיים ועסקים. הכפר הפועל בעיקר באמצעות מתנדבים, כולל צוות רפואי בכיר ומיומן, מזמין ילדים להירשם למחזורי נופש בני מספר ימים בקיץ הקרוב, בהם יזכו לחוויה בלתי נשכחת לכל החיים ולרשת תמיכה, תחושת אמונה וערך עצמי. [/vc_column_text][/vc_column][vc_column width=”1/6″][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/6″][/vc_column][vc_column width=”2/3″][vc_column_text]

פתאום הפכנו למשפחה רגילה

טלי נדר היא כבר מזמן לא טלי, היא “אמא של שגיא בן ה 11 החולה בשיתוק מוחין”. ואלה, אחותו של שגיא היא לא אלה, היא “אחותו של שגיא, ילד החולה בשיתוק מוחין”. בשיחה שקיימנו סיפרה טלי: “שגיא הוא ילד מיוחד. כל יציאה מהבית דורשת התאמה מיוחדת, בירורים וחששות וכמובן גם הרבה  בדידות. עד שכבר כמעט התרגלנו – יום אחד נסענו צפונה ועברנו דרך שער הבלונים לעולם אחר. שם היינו פשוט משפחת נדר מהקבוצה של הכחולים”.

בנופש בכפר נהר הירדן שגיא טיפס על קיר וגלש באומגה, הכיר חברים חדשים וכל ההבדלים הצטמצמו לצבע הקבוצה. מוסיפה ואומרת טלי: “כשהכל הפך לרגיל, פתאום גילינו שלילד הנפלא שלנו, שעסוק כל היום בלהתאים את עצמו לסביבה ולנסות לעמוד בקצב, יש תכונות שלא הכרנו. מתי בעשר השנים האחרונות יצא לו להוביל? להצחיק? לעזור למישהו חלש ממנו או לקבל תמיכה ממישהו חזק ממנו? בפעם הראשונה ראינו אותו עושה צחוק מהלקות שלו. זה אחד הרגעים הכי שווים שהיו לי. וזה היה בחינם”[/vc_column_text][/vc_column][vc_column width=”1/6″][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/6″][/vc_column][vc_column width=”2/3″ el_class=”center-img”][vc_single_image image=”4298″ img_size=”1770X1179″ alignment=”center”][vc_column_text]טלי ושגיא נדר בפארק האתגרי בכפר נהר הירדן[/vc_column_text][/vc_column][vc_column width=”1/6″][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/6″][/vc_column][vc_column width=”2/3″][vc_column_text]

הייתי ילדה שונה מכולם

ספיר בת ה 17, נמנית עם הילדים שזכו בחוויה מיוחדת, יצרו חברויות חדשות ושינו את תפיסתם העצמית לאחר נופש בכפר נהר הירדן.
ספיר חולה בזאבת, מחלה אוטואימונית קשה. על אף שהיא לוקחת תרופות מידי יום, אין כמעט שבוע שבו אין לה פריחה חריפה או דלקת שורפת על פניה. לפעמים היא סובלת מכאבים קשים עד שהיא אינה יכולה לצאת מהמיטה. בפעמים אחרות היא מתמודדת עם חום שלא יורד למשך מספר ימים. מכיוון שהיא מחמיצה ימי לימודים רבים קשה לה ליצור חברויות והיא ביישנית מאוד בנוגע למראה שלה.

ספיר מספרת: “לפני שבאתי לכפר לא הכרתי ילדים אחרים שחולים בזאבת. בעולם שלי הייתי פשוט ילדה שתמיד שונה. בכפר כולנו היינו שווים. כולנו קמנו בבוקר ולקחנו תרופה. כולנו נהנינו מהיחס האישי של המדריכים הקרובים אלינו בגיל. לא כל ילד זוכה להזדמנות ליהנות משבוע של נופש, במקום כל כך יפה ובחינם”.

 [/vc_column_text][/vc_column][vc_column width=”1/6″][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/4″][/vc_column][vc_column width=”1/2″][vc_video link=”https://youtu.be/y_jjfNVxBLs” align=”center” src=”“https://www.youtube.com/embed/7FHLgo-RjZQ“” width=”“560“” height=”“315“” frameborder=”“0“”][/vc_column][vc_column width=”1/4″][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/6″][/vc_column][vc_column width=”2/3″][vc_column_text]

לגלות את הכוחות

מעבר לצוותים הרפואיים המיומנים, המאפשרים לילדים להתמקד בהנאה, לכוח אדם המותאם במיוחד ולפעילויות החווייתיות, הכפר תורם לילדים רבות בביטחון העצמי ובמימוש של שאיפתם המשותפת – לחוות ילדות רגילה, להיות מסוגל, להצליח ואף לתרום לאחרים.

בר, בת 15, סובלת מאיכטיוזיס, מחלת עור נדירה וקשה המתבטאת בחילוף תאי עור מהיר מהרגיל הגורם למראה שונה. בר מתמודדת כל חייה במקביל לטיפול במחלה, גם עם מבטי האנשים וכמובן עם אמירותיהם הפוגעות מאד לפעמים.

עבורה כפר נהר הירדן הוא מקום בו היא יכולה פעם בשנה לשכוח מהאתגר שקיבלה לכל חייה וגם לקבל את עצמה. בתום נופש קסום מלא בפעילויות בו בילתה בר, אמרה: “אני רוצה לגדול בחברת השווים כמו כולם ולתרום לחברה, אני שמחה להשתתף בפעילות הכפר ושואפת בעיקר לעזור, להביא עוד אלפי ילדים לחוות את חווית הכפר ולחגוג את החיים ביחד.”[/vc_column_text][/vc_column][vc_column width=”1/6″][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/6″][/vc_column][vc_column width=”2/3″ el_class=”center-img”][vc_single_image image=”4290″ img_size=”1770X1179″ alignment=”center”][vc_column_text]בר (מימין) עם חברה בנופש חנוכה 2017[/vc_column_text][/vc_column][vc_column width=”1/6″][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/6″][/vc_column][vc_column width=”2/3″][vc_column_text]

אנחנו מזמינים גם את ילדך

לא רק שגיא, בר וספיר, מאות ילדים נוספים יהנו בקיץ הקרוב ממערך שלם שהכפר יפעיל עבורם. בכדי לאפשר לכמה שיותר ילדים להגיע וליהנות מהקסם ומההשפעה המיטיבה של הכפר, העמותה יוצרת קשרים עם עמותות, בתי חולים וארגונים שונים וכן מוציאה “קול קורא” להורים באמצעי המדיה השונים. במקביל כבר מגוייסים אנשי הצוות הרפואי המומחים והמדריכים החברתיים אשר ילוו את הילדים במהלך הנופש.

הכפר מזמין משפחות שלהן ילדים בגילאי 9-18 המתמודדים עם מחלות קשות וכרוניות להירשם עוד היום לחוויית נופש, הנאה ויצירה – ללא תשלום!
נופשי הקיץ מתמלאים ומספר המקומות מוגבל.

למידע מלא והרשמה ליחצו כאן >>> 

[/vc_column_text][/vc_column][vc_column width=”1/6″][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_raw_js]JTNDc2NyaXB0JTIwdHlwZSUzRCUyMnRleHQlMkZqYXZhc2NyaXB0JTIyJTNFJTIwJTBBd2luZG93Lm9ubG9hZCUyMCUzRCUyMGZ1bmN0aW9uJTI4JTI5JTdCJTBBJTA5c2V0VGltZW91dCUyOGZ1bmN0aW9uJTI4JTI5JTdCJTBBJTA5JTA5b2JBcGklMjglMjd0cmFjayUyNyUyQyUyMCUyN3RpbWUlMjBvbiUyMHNpdGUlMjclMjklM0IlMjAlMEElMDklN0QlMkM0NSUyMCUyQSUyMDEwMDAlMjklM0IlMEElN0QlMEElM0MlMkZzY3JpcHQlM0U=[/vc_raw_js][/vc_column][/vc_row]