“הצלחה עסקית חייבת להיות משולבת עם תרומה לחברה”

המגזר השלישי וארגוני החברה האזרחית נשענים לא מעט על תרומות וסיוע מצד גופים עסקיים וציבוריים. על פי נתונים רשמיים של הלמ”ס מדובר על כמיליארד שקלים בשנה בתרומות כספיות מחברות מסחריות וכן על כ-2.6 מיליארד שקלים הניתנים בשווה כסף (כמו במוצרים או בשעות התנדבות).

“הצלחה עסקית חייבת להיות משולבת עם תרומה לחברה”, אומר דורון שליט, מנכ”ל חברת התרופות הבינלאומית GSK ישראל, “לא אחת, הסיוע הופך לקשר הדוק בין הגוף העסקי למלכ”ר. שיתופי הפעולה הללו חשובים מאד לפעילותן של העמותות, אך בו בעת הם מעניקים לארגון העסקי ערך מוסף. בין השאר באופן שבו החברה משתקפת כלפי עובדיה שמחפשים כיום לא רק שכר ויציבות אלא גם עבודה במקום שמחובר לקהילה”.

שותפות של ממש

“תרומה לקהילה בה אנו חיים היא עניין עקרוני עבורנו בחברת עמיעד”, מצטרפת לדברים מיכל חכמון, מנהלת משאבי אנוש בחברת עמיעד מערכות מים, “המפגש בין הארגון העסקי למלכ”ר יכול להוליד שיתופי פעולה וקשרים ארוכי טווח. אצלנו בעמיעד, למשל, יש שותפות הדוקה עם כפר נהר הירדן, אתר מקסים המופעל ללא מטרות רווח ומשמש ככפר נופש ומקום לפעילויות בחינם עבור ילדים עם מוגבלויות וילדים שמתמודדים עם מחלות קשות”.

חכמון מספרת, כי הקשר עם כפר נהר הירדן התפתח לבעל משמעות יומיומית עבור החברה. “כפר נהר הירדן הוא חלק מהשגרה שלנו”, היא אומרת, “אנחנו מקפידים למשל לקיים אירועים שונים בכפר כמו כנסי חברה, הרמות כוסית, ימי גיבוש וכו’. אנו משלמים עבור השימוש במתקני הכפר ובכך גם מעבירים תרומה עקיפה נוספת. לעמיעד פרויקט מרכזי ומשמעותי של התנדבויות מחלקתיות בכפר. בארבע השנים האחרונות הגיעו כ-180 עובדים של עמיעד לימי התנדבות שלמים בכפר”.

77-ohad

“הצלחה עסקית חייבת להיות משולבת עם תרומה לחברה”

לדברי חכמון, התרומה והקשר עם המלכ”ר יכולים להעניק לארגון העסקי ערך מוסף משמעותי. “חשוב מאד שהתורם העסקי ימצא עמותה שהוא מתחבר לעשייתה ושיכולה לרוץ איתו למרחקים ארוכים” היא אומרת, “כשאנחנו רואים את אלפי הילדים שמגיעים לכפר נהר הירדן, שנבנה במיוחד בשבילם ושמציע אין ספור אטרקציות ופעילויות המותאמות לכל מחלה קשה או מוגבלות, אין לנו ספק שעשינו בחירה נכונה”.

“תרומה לקהילה היא חלק בלתי נפרד מה-DNA שלנו ב-GSK ואני מאד גאה בשותפות שלנו עם ארגונים נפלאים כמו כפר נהר הירדן”, אומר שליט, “לא אחת, אני מרגיש שכפר נהר הירדן מעניק לנו ולעובדים שלנו לא פחות ממה שאנחנו נותנים לו. GSK תורמת מדי שנה כמיטב יכולתה למימון פעילות כפר נהר הירדן, וכן פעילה בתחומים נוספים. יש לנו הרבה עובדים שמתנדבים בכפר – הן כפעילות מחלקתית והן כיחידים – והחברה גם מסייעת לערב הגאלה השנתי. כמו כן, אנו משתדלים לקדם חשיפה לכפר במסגרת פעילותנו השוטפת כחברת תרופות בינלאומית, בכדי להציף מידע על הכפר ולאפשר ליותר ויותר ילדים ליהנות מהמקום המיוחד הזה”.

“אנחנו מתרגשים מהזכות שניתנה לנו להיות חלק מהעמותה הזו. לראות ילדים בכיסאות גלגלים יורדים באומגה או לקרוא מכתבים מרגשים שנכתבים לכפר על ידי ההורים, זה פשוט מחמם את הלב. האושר שהמקום הזה נותן לילדים ולבני משפחותיהם הוא משהו שקשה לתאר במילים ושצריך לבוא ולראות בעיניים”.

שקיפות ומעורבות

מאיה אברמסקי, מנהלת פיתוח משאבים בכפר נהר הירדן, מסבירה כי התרומות מהמגזר העסקי מאפשרות לכפר להמשיך בעשייה. “הילדים שמגיעים אלינו לא משלמים ולו שקל אחד. תקציב הכפר נשען על תרומות ועל כן למדנו עם השנים כיצד להתכתב עם הצרכים של הגופים העסקיים השותפים עמנו. כל חיבור עם תורם נתפר באופן אישי, הן לגוף העסקי והן בהתאם לצרכי  הכפר”.

אברמסקי מדגישה שבכפר יש רק כ-24 עובדים בשכר ושאר כוח האדם מורכב מכ-1,000 מתנדבים מדי שנה. כמו כן, לדבריה, “שקיפות ויעילות הן בליבת הארגון. היות שגופים עסקיים רוצים לדעת ולראות שכספיהם מנוצלים בצורה מיטבית, אנחנו מפרסמים את הדו”חות הכספיים שלנו באתר האינטרנט. השנה גם הוכרנו כעמותה אפקטיבית ולכפר הוענק תו מידות”.

“תרומה לעמותה איננה מאפיינת רק גופים וארגונים גדולים”, אומרת אברמסקי, “התרומות מגיעות מכל המגזר העסקי ואנו מקבלים פניות גם מעסקים קטנים ובינוניים. לעתים התרומות ניתנות בשווה כסף כמו ימי התנדבות, שימוש במתקני הכפר, חיבור שבעלי עסקים עושים עבורנו עם ספקים ולקוחות וכדומה”.