הרשת העולמית SeriousFun Children's Network

הרשת הבין-לאומית SERIOUSFUN CHILDREN’S NETWORK נוסדה בקונטיקט, ארה”ב על ידי השחקן פול ניומן. הרשת היא קהילה גלובלית ומתפתחת של כפרים ותוכניות, המנוהלים וממומנים עצמאית ומשרתים ילדים המתמודדים עם מחלות כרוניות קשות ואת משפחותיהם. הביטוי SERIOUS FUN מבטא את אמונתו של ניומן ב”לקחת את הכיף ברצינות”. השם מבטא הן את ההיבט הרציני של ההשפעה החזקה על הילד הנופש והן את ההיבט המהנה של חוויית הנופש.

המשימה
ליצור הזדמנויות עבור ילדים המתמודדים עם מחלות כרוניות קשות ומשפחותיהם להגיע מעבר לחולי ולגלות שמחה, ביטחון עצמי ועולם של אפשרויות – ותמיד ללא תשלום.

היסטוריה
בשנת 1988 הקים השחקן והנדבן פול ניומן את הכפר הראשון בקונטיקט, ארצות הברית – The Hole in the Wall Gang Camp. הנחת היסוד הייתה, שלכל ילד הזכות לחוות חוויה משנה החיים – ההרפתקאות והחברות האמתית של חוויית מחנה הקיץ. הוא הקים את הכפר כדי לאפשר לילדים לברוח מהפחד, מהכאבים ומהבידוד של מצבם הרפואי, ופשוט ליהנות מהחיים.
השמועה על הכפר התפשטה ברחבי העולם, ועד מהרה נמצאו עוד אנשים רחבי לב שקיבלו השראה להקים כפרים חדשים. יותר משני עשורים לאחר מכן קיימת קהילה של יותר מ-30 כפרים ותכניות ברחבי העולם, הידועה בשם SeriousFun Children’s Network.

 

הכפרים והתוכניות
כל כפר ברשת העולמית הוא עמותה עצמאית ללא מטרות רווח, הפועלת במימון פרטי ומשרתת ילדים חולים ללא תשלום. המתקנים בכפרים ובתכניות מותאמים במלואם לסוגי המחלות השונות ולאוכלוסיות השונות המגיעות לכפר וכן נעשים מאמצים רבים להנגשתם.
דרך תכנית השותפויות הגלובלית SeriousFun משתפת פעולה עם ארגונים בין-לאומיים כדי לספק את חוויית הנופש לילדים חולים גם במקומות בעלי משאבים מוגבלים. המומחיות הרפואית של הכפרים מאפשרת להם לשרת יותר מ-50 מחלות ומצבים רפואיים ובהם: סרטן, איידס, מחלות דם, מחלות לב ואסטמה חמורה ועוד.
תכניות ההדרכה מעצימות את הילדים לראות מעבר למגבלות מחלתם, לבנות קשרים חברתיים ולפתח חוסן רגשי.

מספרים

  • 30 כפרים ותכניות בכל העולם; הרשת נמצאת בצמיחה מתמדת.
  • 127,153 ילדים ובני משפחה נפשו בכפרים ברחבי העולם ב-2015.
  • 732,306 ילדים ובני משפחה ביותר מ-50 מדינות נפשו בכפרים מאז הקמת הכפר הראשון ב 1988.
  • 196,106 מתנדבים התנדבו בכל הכפרים בשנת 2015.

פול ניומן – מייסד רשת ה”כיף” שלנו
פול ניומן ידוע כשחקן, כאגדה וכנדבן הוליוודי. סרטו בשנת 1969 Butch Cassidy and the Sundance Kid היה ההשראה לשם הכפר Hole in the Wall Gang Camp. למרות שהיה ידוען מוכר היטב, עשה פול ניומן כל שביכולתו כדי לחיות את חייו כאדם רגיל, ושאב את הסיפוק העמוק ביותר מעבודתו בפילנתרופיה. הוא היה מחויב במיוחד לאלפי ילדים ובני משפחותיהם שאותם משרת הארגון שלנו – אחת הירושות הפילנתרופיות הגדולות ביותר שלו.
בשעה שרשת זו של כפרים ותכניות משנות חיים ממשיכה לגדול ברחבי העולם, כולנו נשארים מחויבים למורשתו של פול, המאוחדת סביב אמונת ליבה אחת – כי לילדים עם מחלות קשות מגיע הסיכוי לשמוח ופשוט להיות ילדים.