הצטרפו למשפחת המתנדבים של כפר נהר הירדן!

"תודה לך ילדונת שהבטחת כי לעולם לא תשכחי אותי, כשבכלל לא ידעת שאני זו שלעולם לא אשכח אותך."

הדרכה חברתית

המדריכים מלווים את הילדים במהלך כל מחזור הנופש, אחראים לשלומם ומייצרים עבורם חוויה מרגשת, מעצימה ומהנה. במהלך הנופש, המדריכים מלווים ומעבירים את הפעילויות השונות, מתווכים סיטואציות חברתיות, מסייעים לחניכים ליצור חברויות וקשרים חדשים ומייצרים את התהליך הקסום אותו עוברים הילדים.

ההתנדבות אורכת ארבעה עד שישה ימים (מחזור נופש מלא) במהלכה מתגוררים בכפר. כל מחזור נופש נפתח ביום אוריינטציה, הכולל הכנה לקראת הגעת החניכים והיכרות עם צוות המדריכים לאותו מחזור נופש. 

צוות רפואי

בכפר נהר הירדן מרכז רפואי חדשני ומאובזר, המאויש לכל אורך מחזור הנופש על ידי רופאים ואחיות המוסמכים לטיפול בילדים. רוב הצוות הרפואי הוא צוות מתנדב.
כדי לתת את המענה המתאים ביותר לילדים, אנו זקוקים לצוות רפואי מתנדב גדול, מחבק ועוטף, אשר ייתן מענה לצרכים הייחודיים של הילדים הנופשים בכפר, למשפחות ולצוות.
למרכז הרפואי דרושים:
רופאים ואחיות מתנדבים, כולל תורנויות לילה, חלקן on call מיועד לסגל רפואי בלבד: רופאים, סגל סיעודי מוסמך, פאראמדיקים ורוקחים.

התנדבויות נוספות

חלק מהפעילויות בכפר הן סדנאות בתחומים שונים, המעשירות את הילדים ונותנות להם טעימה והתנסות בתחום חדש ולא מוכר וליהנות ממנו.
אנו מזמינים בעלי תחום מקצועי ספציפי הניתן לשילוב כסדנה חד-פעמית או קבועה בכפר, למשל – מדיטציה, ג'אגלינג, תכשיטנות, עיצוב שיער ועוד, ואתם מוכנים לתרום מזמנכם – הירשמו וניצור עמכם קשר בקרוב.

סיפורי מתנדבים

"החוויה הכי משמעותית בחיי, חוויה של נתינה אינסופית. חוויה זו העצימה אותי פיזית ורגשית הוסיפה לי מודעות וגאווה והפכה אותי ליותר בטוחה בעצמי בלהשיג דברים ולהצליח במשימות שלעולם לא חשבתי עליהם."​

"זו השנה ה12 שאני רואה את הילדים עוזבים את הנופש עם דמעות בעיניים. דמעות של שמחה – על החוויות שחוו, על החברים שרכשו, על הבטחון העצמי שהשיבו לעצמם, ודמעות של עצב על שבוע שהסתיים וכבר געגועים להזדמנות הבאה. והדמעות – גם בעיניים שלי – למראה המטופלים האישיים שלי, עושים קפיצה מדהימה. את זה שלמד השבוע לקחת את התרופות שלו לבד, את זו המופנמת שעלתה מול כולם על הבמה."

"ההתנדבות בכפר מסמנת לי חלון שממנו אני בורחת ועוצרת רגע את מירוץ החיים למקום שנותן לי להיות מי שאני ומה שאני רוצה להיות. להיות חלק ממשהו כל כך טוב, תורם ומהנה ומעיד על נקודת האור שחיפשנו בעולם, זה זכות עבורי ואני לא מוכנה לוותר עליה."

"חוויה מדהימה! הרגשתי זכות להיות חלק מהסופש הזה ולהיכנס לעולם של המשפחה שהייתי איתה, זכות להיחשף לאנשים ולתסמונת ולעולם אחר. סופש שהרגיש כולו טוב ועשייה, למרות חששות שהיו לי בהתחלה וביישנות שלי באמת חוויתי קסם וכבר ביום השני הרגשתי חלק מהמשפחה."

רישום ראשוני