בואו והצטרפו גם אתם למשפחת כפר נהר הירדן

כפר נהר הירדן הינו עמותה ובדומה לעמותות אחרות, גם אצלנו חלק ניכר מהפעילות מבוסס על התנדבות.
ממש לשם כך יש לנו משפחה גדולה ומיוחדת של מתנדבים המגיעים אלינו בתפקידים שונים: רופאים, אחיות, מדריכים חברתיים, מפעילי סדנאות, מנהלה, עובדים סוציאליים, מנחי קבוצות, מדריכי סיורים, מתנדבי חדר מצב, אפייה, עזרה במטבח, ליווי דיאטות מיוחדות, תרגום ועוד…
בשנת 2014 קיבלנו בזכות מתנדבי הכפר את אות הנשיא למתנדב, מנשיא המדינה דאז מר שמעון פרס ז"ל. ובשנת 2017 קיבלנו את מגן שר הבריאות למתנדבים מצטיינים. אנחנו יכולים לומר בלב שלם כי בלי המתנדבים שלנו לא היינו יכולים לקיים את פעילותנו הענפה ועל כך, נתונה להם מלוא תודתנו והערכתנו.
המתנדבים, מגיעים אלינו מכל קשת החברה הישראלית על גווניה הרבים, ומסייעים לנו להעביר מסר של פתיחות וקבלה ומאפשרים למגוון גדול של חניכים להתחבר אל ההתרחשות בכפר.
אז אם אתם בגילאי 18 ומעלה ומרגישים מיוחדים, שמחים ומצחיקים, רגישים ובעלי יכולת הכלה ורצון לתת, נשמח אם תמצאו עצמכם מתאימים לאחת מאפשרויות ההתנדבות בכפר:
כל אדם הפונה בבקשה להתנדב בכפר עובר תהליך מיון, הכולל ריאיון אישי, שמטרתו לבחון את התאמתו לתפקידי ההתנדבות השונים ולמצוא אתו את ההתנדבות שתתאים לו "כמו כפפה ליד".
לאחר מכן עליו למלא ערכת רישום, ובמקביל מתבצע תהליך שיבוצו למחזור הנופש המתאים ביותר עבורו.

הדרכה חברתית:
צוות זה מלווה את החניכים במהלך כל הפעילות לאורך כל מחזור הנופש (24/7), לחוויית שהיה בטוחה, שמחה ומחזקת בכפר. מתנדבי ההדרכה החברתית מגיעים לכפר יום לפני פתיחת המחזור אליו נרשמו ליום אוריינטציה להכשרת צוות ההדרכה המתנדב.
לטופס בקשה להתנדבות

צוות רפואי
מרפאת כפר נהר הירדן נותנת מענה רפואי מקצועי לילדים השוהים בכפר 24 שעות ביממה.למרפאה דרושים רופאים ואחיות מתנדבים, כולל תורנויות לילה, חלקן on call. מיועד לסגל רפואי בלבד: רופאים, סגל סיעודי מוסמך, פאראמדיקים ורוקחים- ההתנדבות הינה למחזור נופש מל 3-5 ימים.
לטופס בקשה להתנדבות

צוות מינהלה ותפעול
להפעלת הכפר אנו זקוקים למתנדבים לעזרה לצוות הקבוע המפעיל את הכפר (גינון, מטבח, נהגים, מזכירות ואנשי מחשבים).
לטופס בקשה להתנדבות

סדנאות חד פעמיות
אם אתם בעלי תחום מקצועי ספציפי שניתן לשלב אותו כסדנא חד פעמית בכפר (מדיטציה, ג'אגלינג, תכשיטנות, עיצוב שיער ועוד ועוד) ואתם מוכנים לתרום מזמנכם – זה הזמן והמקום!
לטופס בקשה להתנדבות

אחת האפשרויות מעניינת אתכם? מלאו את הטופס ואנחנו נחזור אליכם בהקדם!!

צוות הדרכה מתנדב

התנדבות מיוחדת לאנשים מיוחדים

לשם הפעלת הכפר באופן שוטף אנו זקוקים למתנדבים מגיל 18 ועד לאזרחים ותיקים המחויבים למטרה, נלהבים ורתומים לרעיון.
המתנדבים מסייעים ליצור מסגרות ידידותיות, תומכות ונעדרות חסמים, אשר יאפשרו לילדים לשוחח באופן חופשי עם חבריהם המתמודדים עם מצבים דומים על אודות חלומותיהם, תקוותיהם וחששותיהם.

צוות ההדרכה בכפר מורכב ממדריכים חברתיים ומדריכי סדנאות.
המדריכים החברתיים הם צעירים ובוגרים בעלי ניסיון רב בהדרכה או ידע בתחום ההדרכה של ילדים המתמודדים עם מחלות.
הדרכה בכפר מותנית במעבר של קורס הדרכה אינטנסיבי המועבר על ידי אנשי מקצוע. הצוות צעיר, אנרגטי, שמח ומחכה רק לכם – לבוא, להתחבר, וליהנות.

לבירורים בנושא התנדבות: volunteer@jrv.org.il

צוות רפואי מתנדב

"עת תיתן מעצמך זוהי נתינת אמת"  (מתוך "הנתינה", ג'ובראן ח'ליל ג'ובראן)

בכפר נהר הירדן מרכז רפואי חדשני ומאובזר, המאויש לכל אורך מחזור הנופש על ידי רופאים ואחיות המוסמכים לטיפול בילדים. רוב הצוות הרפואי הוא צוות מתנדב.
כדי לתת את המענה המתאים ביותר לילדים, אנו זקוקים לצוות רפואי מתנדב גדול, מחבק ועוטף, ובמקביל נותן מענה לצרכים הייחודיים של הילדים הנופשים בכפר, למשפחות ולצוות.
אנו פונים אליכם להתנדב לפעילות חשובה זו, כשבנוסף לידע המקצועי שלכם, תממשו את יכולת הנתינה והרצון להצטרף אלינו לחוויה מיוחדת במינה.
אורך מחזור נופש הוא 6-3 ימים, תלוי בסוג הנופש.
למרכז הרפואי דרושים:
רופאים ואחיות מתנדבים, כולל תורנויות לילה, חלקן on call מיועד לסגל רפואי בלבד: רופאים, סגל סיעודי מוסמך, פאראמדיקים ורוקחים.

לבירורים בנושא התנדבות צוות רפואי: hodaya@jrv.org.il

שנת שירות ושירות לאומי (שש”ל) בכפר נהר הירדן

לב-לבו של צוות ההדרכה של הכפר הוא הקומונה. בקומונה שלנו מתנדבים בני נוער לשנת שירות ושירות לאומי, ומשרתים בכפר מספטמבר עד סוף אוגוסט.
חברי הקומונה גרים בכפר בביתן משלהם, וממלאים תפקידים רבים ומגוונים בחיי הכפר – בהדרכה, בלוגיסטיקה של הנופש, בליווי מבקרים ועוד.
שירות בכפר נהר הירדן מזמן מפגש עם ילדים ובני נוער המתמודדים עם מחלות כרוניות, גנטיות ומסכנות חיים וכן עם ילדים עם מוגבלויות וצרכים מיוחדים. השהות הצמודה של המדריכים לילדים במהלך הנופש מסייעת לילדים להתגבר על החששות, להיפתח ולגלות בעצמם כוחות חדשים.
לצוות הקומונה מצטרפים מדי שבוע גם מדריכים מתנדבים מכל רחבי הארץ להדרכת הילדים.

רוצים לדעת עוד? כיתבו לנו: volunteer@jrv.org.il

אפשרויות התנדבות נוספות

חלק מהפעילויות בכפר הן סדנאות בתחומים שונים, המעשירות את הילדים ונותנות להם טעימה והתנסות בתחום חדש ולא מוכר וליהנות ממנו.
אנו מזמינים בעלי תחום מקצועי ספציפי הניתן לשילוב כסדנה חד-פעמית או קבועה בכפר, למשל – מדיטציה, ג'אגלינג, תכשיטנות, עיצוב שיער ועוד, ואתם מוכנים לתרום מזמנכם – הירשמו וניצור עמכם קשר בקרוב.
ניתן להתנדב בכפר בתחומים כמו הדרכת סיורים, חדר מצב, חדר אוכל ומטבח, תחזוקה, מיחשוב, עבודה מינהלית ועוד.

לבירורים בנושא התנדבות: volunteer@jrv.org.il

סיפורי מתנדבים

(ליאור פריבנר)

"בכפר שוררת תחושת שייכות ושוויוניות. הם לא היחידים שלוקחים תרופות, חווים התקפים. המסגרת הזו מאפשרת להם לראות כיצד האחר מתמודד עם המחלה ומשנה להם את הפרספקטיבה על ה'מחלה' שלהם. אני לוקחת אתי המון ערכים מהשבוע, ואני בטוחה שעוד אחזור להתנדב בכפר."

(אלונה גרנדיר)

"כפר נהר הירדן, אולי לא מכירים, אבל ברגע ששמעת אין מצב שלא תרצה לדעת עוד. גן עדן מלא בחיוך גם אם זה רק לכמה ימים. למרות כל האינטנסיביות אתה יוצא מסופק מלא בלמידה ונתינה. מקום שבו אפשר להיות משמעותיים וליצור קשרים אישיים בזמן כל-כך מועט..."

(גל בנג'ו)

"הפתיע אותי כמה הילדים האלה הם בוגרים ומתחשבים בכל אדם אשר הוא אדם, לא משנה מי הוא, מה המחלה שיש לו, איזו שפה הוא דובר, אם הוא מדריך, בגיל שלהם או לא. הם פשוט ישמחו להכיר אותו. וזה ערך עליון שקורה בכפר, שאינו מובן מאליו – היכולת לראות את האדם ולא את המחלה."

(ימימה קידר)

"לפחות בקבוצה שאני הייתי בה השבוע, הקבוצה הכתומה של אלונה, נוצר מפגש בלתי אמצעי של שכבות אוכלוסייה מגוונות במיוחד של החברה הישראלית. אני, בחורה דתייה שגדלה בגוש עציון, אמנם בבית של 'העבודה', אבל עדיין 'מעבר לקו הירוק', יחד עם בחורה ערבייה ישראלית..."

(חן אילסר)

"האירוניה היא, שקיבלתי לידיי קבוצה של ילדים מלאי אנרגיות ושמחת חיים, שהדבר שמטריד אותם ביותר הוא לא הזריקות, הדם או התרופות, אלא במה לשחק קודם – כדורגל או שש-בש ו'מתי כבר הולכים לבריכה?'."

(אירנה פינחוסובסקי)

"תודה לך ילדונת שהבטחת כי לעולם לא תשכחי אותי, כשבכלל לא ידעת שאני זו שלעולם לא אשכח אותך. תודה שהשתדלת ליהנות כמה שאפשר. תודה שלימדת את הקבוצה לגלות סבלנות חברתית. תודה שלימדת אותנו לקבל את העולם בפשטות ובתמימות שמאפיינות אותך."