בואו והצטרפו גם אתם למשפחת המתנדבים של
כפר נהר הירדן!

מעל ל-1,000 מתנדבים בשנה עוזרים לילדים וילדות המתמודדים.ות עם מחלה, מגבלה או לקות לחגוג את החיים!

מסלולי ההתנדבות

הדרכה חברתית

צוות רפואי מתנדב

התנדבויות נוספות

הדרכה חברתית

לשם הפעלת הכפר באופן שוטף אנו זקוקים למתנדבים מגיל 18 ועד לאזרחים ותיקים המחויבים למטרה, נלהבים ורתומים לרעיון.
המתנדבים מסייעים ליצור מסגרות ידידותיות, תומכות ונעדרות חסמים, אשר יאפשרו לילדים לשוחח באופן חופשי עם חבריהם המתמודדים עם מצבים דומים על אודות חלומותיהם, תקוותיהם וחששותיהם.

המדריכים החברתיים הם צעירים ובוגרים בעלי ניסיון רב בהדרכה או ידע בתחום ההדרכה של ילדים המתמודדים עם מחלות.

לבירורים בנושא התנדבות: [email protected]

צוות רפואי מתנדב

"עת תיתן מעצמך זוהי נתינת אמת"  (מתוך "הנתינה", ג'ובראן ח'ליל ג'ובראן)
בכפר נהר הירדן מרכז רפואי חדשני ומאובזר, המאויש לכל אורך מחזור הנופש על ידי רופאים ואחיות המוסמכים לטיפול בילדים. רוב הצוות הרפואי הוא צוות מתנדב.
כדי לתת את המענה המתאים ביותר לילדים, אנו זקוקים לצוות רפואי מתנדב גדול, מחבק ועוטף, ובמקביל נותן מענה לצרכים הייחודיים של הילדים הנופשים בכפר, למשפחות ולצוות.
אנו פונים אליכם להתנדב לפעילות חשובה זו, כשבנוסף לידע המקצועי שלכם, תממשו את יכולת הנתינה והרצון להצטרף אלינו לחוויה מיוחדת במינה. אורך מחזור נופש הוא 6-3 ימים, תלוי בסוג הנופש.
למרכז הרפואי דרושים:
רופאים ואחיות מתנדבים, כולל תורנויות לילה, חלקן on call מיועד לסגל רפואי בלבד: רופאים, סגל סיעודי מוסמך, פאראמדיקים ורוקחים.

לבירורים בנושא התנדבות צוות רפואי: [email protected]

התנדבויות נוספות

חלק מהפעילויות בכפר הן סדנאות בתחומים שונים, המעשירות את הילדים ונותנות להם טעימה והתנסות בתחום חדש ולא מוכר וליהנות ממנו.
אנו מזמינים בעלי תחום מקצועי ספציפי הניתן לשילוב כסדנה חד-פעמית או קבועה בכפר, למשל – מדיטציה, ג'אגלינג, תכשיטנות, עיצוב שיער ועוד, ואתם מוכנים לתרום מזמנכם – הירשמו וניצור עמכם קשר בקרוב.
ניתן להתנדב בכפר בתחומים כמו הדרכת סיורים, חדר מצב, חדר אוכל ומטבח, תחזוקה, מיחשוב, עבודה מינהלית ועוד.

לבירורים בנושא התנדבות: [email protected]

סיפורי מתנדבים

(אלונה גרנדיר)

"כפר נהר הירדן, אולי לא מכירים, אבל ברגע ששמעת אין מצב שלא תרצה לדעת עוד. גן עדן מלא בחיוך גם אם זה רק לכמה ימים. למרות כל האינטנסיביות אתה יוצא מסופק מלא בלמידה ונתינה. מקום שבו אפשר להיות משמעותיים וליצור קשרים אישיים בזמן כל-כך מועט..."

(ליאור פריבנר)

"בכפר שוררת תחושת שייכות ושוויוניות. הם לא היחידים שלוקחים תרופות, חווים התקפים. המסגרת הזו מאפשרת להם לראות כיצד האחר מתמודד עם המחלה ומשנה להם את הפרספקטיבה על ה'מחלה' שלהם. אני לוקחת אתי המון ערכים מהשבוע, ואני בטוחה שעוד אחזור להתנדב בכפר."

(גל בנג'ו)

"הפתיע אותי כמה הילדים האלה הם בוגרים ומתחשבים בכל אדם אשר הוא אדם, לא משנה מי הוא, מה המחלה שיש לו, איזו שפה הוא דובר, אם הוא מדריך, בגיל שלהם או לא. הם פשוט ישמחו להכיר אותו. וזה ערך עליון שקורה בכפר, שאינו מובן מאליו – היכולת לראות את האדם ולא את המחלה."

(ימימה קידר)

"לפחות בקבוצה שאני הייתי בה השבוע, הקבוצה הכתומה של אלונה, נוצר מפגש בלתי אמצעי של שכבות אוכלוסייה מגוונות במיוחד של החברה הישראלית. אני, בחורה דתייה שגדלה בגוש עציון, אמנם בבית של 'העבודה', אבל עדיין 'מעבר לקו הירוק', יחד עם בחורה ערבייה ישראלית..."

(חן אילסר)

"האירוניה היא, שקיבלתי לידיי קבוצה של ילדים מלאי אנרגיות ושמחת חיים, שהדבר שמטריד אותם ביותר הוא לא הזריקות, הדם או התרופות, אלא במה לשחק קודם – כדורגל או שש-בש ו'מתי כבר הולכים לבריכה?'."

(אירנה פינחוסובסקי)

"תודה לך ילדונת שהבטחת כי לעולם לא תשכחי אותי, כשבכלל לא ידעת שאני זו שלעולם לא אשכח אותך. תודה שהשתדלת ליהנות כמה שאפשר. תודה שלימדת את הקבוצה לגלות סבלנות חברתית. תודה שלימדת אותנו לקבל את העולם בפשטות ובתמימות שמאפיינות אותך."